دیسکورد چه چیزی است و آیا تنها به کار گیمرها می‌آید؟

Please log in or register to like posts.
اخبار
f6db9fb4 9673 47b0 86eb 9972d383affc - دیجی نار

دیسکورد ( Discord ) سرورهای چت متنی , ویدئویی و VoIP مجانی را به‌همراه ویژگی‌های منحصربه‌فرد به شخصی مثل ترکیب با خدمت Twitch در اختیار یوزرها قرار میدهد .

دیسکورد یک برنامه ارتباطی بدون پول است که بیشتر مشابه برنامه‌های دوست داستنی نظیر اسکایپ , Microsoft Teams , Slack و TeamSpeak است . این برنامه دارنده نوشته , صدا و چت ویدئویی کاربرپسند در سرورهای همگانی یا این که سری است که هر کسی قادر است به‌صورت مجانی آن را نصب نماید .

دیسکورد رابط کاربری مشابهی با Slack و Microsoft Teams دارااست و سرورهای آن هم شبیه سرورهای Slack و Teams عمل میکنند . با این وجود , سرورهای دیسکورد بیشتر از روش فعالیت‌های کاربرمحور مثل Reddit و Subredditsهای آن گسترش مییابند . نسبتاً برای تمامی چیز یک سرور دیسکورد موجود است .

توضیحات دیسکورد در بخش اعظم اپ استورها با تیتر «چت برای گیمرها» ذکر شده شده‌است
دیکسورد نظیر ردیت یک پلتفرم انجمن آنلاین است . این برنامه برای تمامی چیز از پلتفرم‌های بزرگ شرکتی و مرکزها یاد گرفتن تخصصی تا استخدام پر سرعت و محتوای بزرگسالان به کارگیری می شود . راهنمای قانونی دیسکورد , منابع مفیدی را برای فهم و شعور طرز سعی این انجمن‌ها و چگونگی در اختیار گرفتن محتوای مو جود در درون و بیرون از دیسکورد برای شما آماده میکند .

راهبرد های انجمن دیسکورد هدف ها توسعه‌دهنده را برای گردهم آوردن گروهی از گیمرها و ممنوعیت از آزار رسانی کلامی و محتوای مضر به‌طور واضح ابلاغ مینماید . همینطور در حالتی‌که در خصوص موضوعاتی نظیر آزار کلامی , قتل نفس و بقیه موردها دارای ارتباط یاری خواستید , این بخش راه‌حل‌های بیشتری را به شما ارائه می‌نماید . البته نظیر هر ابزار آنلاین , این دستورالعمل‌ها لزوماً بازدارنده از انجام این کارها بوسیله نوجوان ها و خرابکاری یا این که اعمال بدخواهانه در چنین رسانه‌های اجتماعی نمیشود .

دیسکورد پلتفرمی برای همگی یوزرها خیر تنها گیمرها
توضیحات دیسکورد در بیشتر اپ استورها با تیتر «چت برای گیمرها» ذکر شده و ترکیب آن با پلتفرم‌های بازی نظیر Steam و Twitch موجب محبویت آن و دارا بودن ۵۶ میلیون گیمر ماهانه شده‌است . ماهیت همه‌گیر نرم افزار اسکایپ مایکروسافت و Skype for Business آن را به یک تعیین متداول برای ارسال صدا , فیلم و نوشته بین یوزرها معمولی ویندوز تبدیل نموده است .

برنامه Microsoft Teams که در غایت جایگزین Skype for Business خواهد شد , از یکپارچگی بالایی با بقیه برنامه‌های مایکروسافت به‌ویژه SharePoint برخوردار‌است و این سبب ساز شده تا به یک رهبر در محیط کسب‌و‌کار تبدیل شود . برنامه Slack هم رایج‌ترین آیتم است و بعداز آن دیگر پیام‌رسان دوست داستنی ارتباطات کاری مثل Hipchat جای دارد .

5afd569a 01ed 4711 81dc c991bd2a3c1d - دیجی نار

TeamSpeak به دلیل تمرکز بیشتراز حد بر کیفیت صدا , امنیت مشتری و امکان اطمینان بودن سرور همواره حریف حساس دیسکورد بوده است . دیسکورد از نگاه سهم بازار از بیشتر پلتفرم‌های مسلط فعلی نظیر teamSpeak که برای رابطه در میان گیمرها به کارگیری می گردد , پیشی گرفته است .

دیسکورد دارنده یکپارچه‌سازی‌ها و سرویس ها متنوع‌تر , رابط کاربری کاربرپسندتر و سرورهای بدون پول است ; اگرچه TeamSpeak تازه ( اکنون ورژن بتا ) میتواند این سوراخ را با اتخاذ به عبارتی ویژگی‌هایی که اکنون در تسخیر دیسکورد است لبریز نماید . دیگر ابزارها نظیر Mumble و Ventrilo هم وجود دارا هستند که سهم بازار پاره ای دارا هستند .

در حقیقت دیسکورد بیشتر ویژگی‌ها و ادغام‌هایی که رقبا انجام داده‌اند را با یوزرها خویش به اشتراک می گذارد . دیسکورد و Slack , نسبتاً رابط‌های کاربری مشابهی دارا هستند . این بدان مضمون‌ است که گزینش در بین این دو برنامه بیشتر به ترجیحات فردی شما و گروه‌تان وابسته است .

دیسکورد مجانی است
دیسکورد برنامه‌ای بدون‌پول است و ورژن توسعه یافته آن هم بها اندکی دارااست . یک کمپانی بزرگ می تواند از دیسکورد به‌عنوان بستر ارتباطی کلیدی خویش به کارگیری نماید ; با فرض این که این کسب‌وکار به دنبال تهیه و تنظیم مجوزها , تقویت امنیت و برداشتن محدودیت‌های ورژن مجانی میباشند می تواند با پرداخت فقط ۹۹/۹۹ دلار برای ۱۲ ماه از دیسکورد نیترو به کار گیری نماید .

همینطور میتوانید با Discord Nitro Classic ( به بها 49 . 99 دلار در سال ) هزینه خویش را به نصف کاهش دهید . نسخه کلاسیک خصوصیت تقویت کننده سرور را دربرگیرنده نمی شود . این خصوصیت به شما قابلیت و امکان میدهد توان ویژه‌ای به سرور بدهید و اکثر وقت ها برای استریمرها , برنامه‌نویسان یا این که رهبر انجمن موءثر است که فضایی را برای تعامل با فالوئرهای خویش در لحاظ می گیرند .

هر دو خدمت ( نیترو و نیترو کلاسیک ) به‌صورت پرداختی بوده و عمدتا در اختیار گیمرهایی که پیرو ویژگی‌هایی مثل پخش کیفیت خوب فراتر , برچسب‌گذاری سفارشی و موردها دیگر می‌باشند قرار می گیرد . سرویس‌های دیسکورد چه به‌صورت مجانی و چه پرداختی تمامی چیزهایی که به آن نیاز دارید را در اختیار شما میگذارند . میتوانید بات‌هایی بسازید که سرور شمارا مختص می‌نمایند , نرم افزار توسعه و گسترش دهید یا این که از مزایای ابزارهای مرجع گشوده برای تولید یک بازی یا این که نرم افزار سود ببرید و آن را به‌صورت بی واسطه از روش سرور دیسکورد فردی خویش به مصرف‌کنندگان بفروشید . دیکسورد فقط با برداشتن ۱۰ درصد سود , به توسعه‌دهندگان گزینش بهتری نسبت به سهم ۱۲ درصدی اپیک و سهم ۳۰ درصدی استیم میدهد .

یک کمپانی بزرگ می تواند از دیسکورد به‌عنوان بستر ارتباطی اساسی خویش به کارگیری نماید
باتوجه به ترکیب دیسکورد با برنامه‌های بی‌شمار مربوط به بازی و اپلیکیشن‌های رسانه‌ای و قابلیت و امکان سفارشی‌سازی , جای تعجب نیست که بیشتر یوزرها زمانی که رایانه خویش را روشن میکنند , به اجرای دیسکورد روی آن می پردازند . به عنوان مثال ترکیب این برنامه با برنامه پخش آهنگ اسپاتیفای به یوزرها این قابلیت را می دهد که هم زمان با اجرای دیسکورد به مرور زمان , تولید , پخش یا این که عمل کردن با اسپاتیفای هم بپردازند . دهمی برنامه دوستداشتنی برای یوزرها دیسکورد هم Visual Studio Code است که نشان می دهد این برنامه تا چه حد قادر است برای همیاری حرفه‌ای موثر واقع شود .

دیسکورد در سکو اولیه برای کسانی اثر گذار است که گیمر می باشند , از استریم‌های بازی استعمال می کنند و به گسترش و مشاجره و تبادل حیث درین حوزه یا این که فروش بازی مشغول‌اند , ولی در درجات بعدی با بالاتر رفتن از این حوزه به یک پلتفرم اجتماع‌محور برای کسب‌وکار فناوری تبدیل می گردد . هر زمان که بخواهید با همیاران , عزیزان یا این که فالوئرهای خویش موضوعی را هماهنگ نمائید , این پلتفرم می ‌تواند از روش رابط کاربری معمولی خویش که دارنده ویژگی‌های قدرتمندی است , تبدیل به یک راه حل دوستداشتنی برای تمامی شود .

Reactions

0
0
0
0
0
0
Already reacted for this post.

واکنش ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *