کمپانی اپل هنوز درگیر با اپیک گیمز است

Please log in or register to like posts.
اخبار
کمپانی اپل

بر طبق سند هایی که از اظهار نظر های دادگاهی کمپانی اپل انتشار یافته است، کمپانی آمرکایی اپل همه تقصیرات را به گردن اپیک انداخته و نقض قانون های مربوطه به دست شرکت اپیک را دلیل کلیدی شکل گیری این جدل حساب کرده است.

ماجرای دعوای اپیک گیمز و اپل بر سر فورت‌نایت به مرحله‌ای جدیدی وارد شده است. این بار اپل با توپ پر به میدان آمده و از دادگاه خواسته که به تقاضای اضطراری رفع محدودیت‌های این شرکت پاسخ مثبت ندهد. بر اساس جدیدترین اسنادی که امروز منتشر شده، می‌توانیم نگاهی به دفاعیات اپل در برابر دادگاه داشته باشیم.

کوپر تینویی ‌ها اظهار کرده اند اپیک در چارچوب قوانین اپ استور توانایی دسترسی به امکانات این فروشگاه را داشته است، ولی اکنون آن ‌ها قصد کرده اند که در عین نپرداختن هیچ گونه مبلغی از این امکانات و مزایایی که خاص هستند بهره ببرند. کمپانی اپل نیز بر این موضوع پافشاری می کند که قصد اپیک برای گرفتن حکم ضروری از دادگاه که سبب می‌شود کمپانی اپل دیگر این توانایی را نداشته باشد تا با دسترسی بقیه شرکت‌ ها و کمپانی ها به ابزار های توسعه خود مقابله کند، همه این ها تکاپویی است برای برطرف کردن اشکالی که خود کمپانی اپل مسبب آن بوده‌ است:

برای خوب کردن و التیام بخشیدن همه آسیب‌ هایی که جبران نمی شوند و ضربه و خراش‌ هایی در نظر گرفته شده که خودشان به خودی خود وارد کرده‌اند… کلیه ضرری که اپیک ادعا کرده است به تیمشان، گیمر ها و دیگر بازی ساز ها و توسعه ‌دهندگان رسیده این موقعیت را داشت تا از بین برود چنانچه آن‌ها توافقات را پایمال نمی کردند و به آن وفادار می ماندند و اقدامات قضایی لازم آز سمت آن ها صورت می گرفت. چنانچه اپیک اشتباهات خود را پاک و رفع رجوع کند، این شرکت می تواند فردای آن روز ببیند که چگونه ضرر هایش جبران می شود، در صورتی که با منشی که الان پیش گرفته است به نتیجه ای جز پوچی نخواهد رسید.

کمپانی اپل می‌گوید: اگر نظر ما را بخواهید حرکتی که اپیک روی اپ استور پیاده کرد فرقی با دزدی ندارد؛ چرا که روش های پرداخت اپل را دور زده است؛ چنانچه توسعه ‌دهندگان این توانایی را داشته باشند تا حساب خود را به صورت دیجیتالی پرداخت کنند ولی سر باز بزنند، درست مانند این است که مشتری از فروشگاه خرده‌ فروشی چیزی بردارد و بدون پرداخت هیچ گونه هزینه ای فروشگاه مربوطه را ترک کرده و خارج شود: این به آن معنا است که هیچگونه پولی به کمپانی اپل تعلق نگیرد.» کمپانی اپل ادعا کرده است که بقیه فروشگاه‌ های آنلاین مانند گوگل پلی استور، آمازون اپ‌استور، مایکروسافت استور و حتی ایکس باکس، پلی استیشن، نینتندو و استیم هم سیاست ‌های شبیه به همین را دارند.

کمپانی اپل با اشاره به مسابقه هایی که بر ضد اپل در روز های اخیر در فورت‌نایت رخ داده است و مقصود آن مجاب کردن کاربران به استفاده از بقیه پلتفرم‌ های موجود در بازار است، اظهار دارد شرکت اپیک نتوانسته این موضوع را اثبات کند که رفتار هایی که آن‌ ها از خود نشان می دهند به این بازی صدمه‌ می رساند: «بازی فورت‌نایت چه اپل از آن ها  حمایت کند و چه نکند بر روی پلتفرم‌ های گوناگون توانایی اجرا دارد و آن ‌ها از این اصل غافل شده اند.»

کمپانی اپل در آغاز ادعا کرده بود که مشکل به وجود آمده مابین این دو شرکت به راحتی  در بین خودشان قابل حل کردن بوده است و آن‌ها می‌توانند آپشن برطرف کردن این جنگ و جدل را ارائه کنند و با اپیک به حرف زدن بپردازند. اما اکنون شواهد اینگونه فریاد می زنند که کمپانی اپل هیچ میلی به برقراری روابط دوستانه نداشته و مذاکره را به فراموشی سپرده است.

اکنون مالک کمپانی اپل حرف های خود را با تصدیق به تعدادی از ایمیل های دریافتی خود بهره برده است این ایمیل ‌ها بیانگر آن است که مسیر گفتگو ها بین مسئولین کمپانی اپل و اپیک به چه شکل پیش رفته است و چه مورد خاصی این جدل طولانی را به این جای کار رسانده است. طبق صحبت های کمپانی اپل، تیم سوئینی، مدیرعامل اپیک، تعداد دفعات زیادی به این شرکت ایمیل داده و خواسته آن مجوزی برای بهره گیری از روش ‌های پرداخت جایگزین در فورت‌ نایت شده است. این ایمیل ‌ها دارای لحنی به نسبت غیر دوستانه و بدی دارند.

هیچ تفاوتی ایجاد نمی‌کند که طرفدار کدام سوی این قصه باشید، زیرا که پیگیری کردن بحث و جدل این دو شرکت بزرگ بسیار شندنی و جذاب است. هر یک از طرفین این دعوا ادعا کرده اند که حرف درست را آن ها می زنند و سوی دیگر این جدال اخلاق را زیر پا گذاشته و کاش زورگویی است. با وجود همه این موضوعات، در نتیجه همه جنگ ها یک سوی ماجرا باید کوتاه آمده و  مصالحه قضیه را فیصله دهد.

 

Reactions

0
0
0
1
0
0
Already reacted for this post.

واکنش ها

1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *