وردپرس مورد عذر خواهی کمپانی اپل قرار گرفت

Please log in or register to like posts.
اخبار
وردپرس

کمپانی اپل چندی پیش بیانیه ای را از طرف خود با این موضوع منتشر کرد که قرار است گزینه پرداخت پول را از اپ وردپرس پاک کند و از این بابت از این شرکت عذر خواهی کرد. 

apple

حدود چند ماه گذشته بود که خبری مبتنی بر این موضوع که کمپانی اپل اجازه ای برای آپدیت های تازه به اپ وردپرس نمی دهد و درخواستی را برای وردپرس ارسال کرد و در آن از وردپرس خواست تا راه های پرداخت درون برنامه‌ ای را در اختیار اپل بگذارد. با همه این تفاسیر چندی پیش و پس از منتشر شدن این داستان، ناگهان اپل به کلی تغییر کرده و جور دیگر سخن می گوید.

کمپانی اپل در حرکتی بی سابقه و دور از کار های کمپانی از شرکت وردپرس مراتب عذرخواهی را به جای آورد و گفت اصلا و به هیچ وجه احتیاجی به این کار ها و پرداخت درون برنامه ای نیست و لزومی نمی بینیم. در بیانیه ای اپل منتشر کرده است، اینگونه ذکر شده:

ما کاملا مطمئنیم که اشکالات اپلیکیشن وردپرس کاملا از بین رفته و مورد حل و بررسی قرار گرفته است. با در نظر گرفتن این موضوع که گزینه‌ های پرداخت خدماتی از داخل  اپ وردپرس پاک شده اند، اکنون برنامه وردپرس به اپی FREE و دارای استقلال بدل شده است و احتیاجی به ارائه دادن قابلیتی مثل پرداخت درون برنامه‌ ای ندارد. کمپانی اپل این قضیه را به اطلاع توسعه ‌دهندگان و دولاپران رسانده‌ است  و از بابت هر گونه ابهام  و تردید ها و سوتفاهمات  به وجود آمده معذرت خواهی کرده است.

چنانچه به بیانیه ای که توسط کمپانی اپل منتشر شده دقت کنید، این کمپانی کاملا صریح خبر از عدم نیاز به گزینه پرداخت خدماتی برای دولاپر های ورد پرس می دهد و این ادعا کاملا صحیح و راست است.  ولی این تغییری که از آن صحبت شد مربوط به امروز نبوده است و به چند هفته یا چند ماه گذشته باز می‌گردد. این به آن معنا است که، اپ وردپرس روز گذشته طرح‌ های پولی خود را در این اپ مورد عرضه قرار نداده است.

بررسی ‌هایی که بر روی ورژن های گذشته این اپ صورت گرفت بیانگر این موضوع است که در یکی از ورژن ‌های این اپ که بسیار قدیمی است زبانه ‌ای اختصاصی تحت عنوان Plans وجود داشته است. این زبانه طرح‌ های گوناگون سرویس وردپرس را در اختیار کاربران می گذاشته است.

با این وجود، توانایی خریدن این طرح‌ ها از درون خود اپ امکان پذیر نبوده است. زبانه نام برده شده قبل از اعلام شدن خبر از بین رفتن دسترسی توسعه‌ دهنده وردپرس از این برنامه پاک شده بود. بر همین اساس و با توجه به این موضوع، اینطور به نظر نمی ‌رسد که خبطی از سمت شرکت و اپ وردپرس سر زده باشد. در اصل، این طور که می توان حدس زد و شواهد نشان می دهد کمپانی اپل می خواسته است تا با اضافه کردن پرداخت درون برنامه‌ ای به یک اپ FREE و رایگان، محیطی مطمئن برای کسب سهم درآمد را برای کمپانی خویش به وجود بیاورد. اما پخش شدن گسترده این خبر باعث شد از تصمیم بی جای خود منصرف شوند.

Reactions

0
1
0
0
0
0
Already reacted for this post.

واکنش ها

1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *