آپدیت تازه اندروید | سامسونگ و وعده پشتیبانی طولانی

Please log in or register to like posts.
اخبار
آپدیت تازه اندروید

سامسونگ در بیانه ای پیش بینی نشده اعلام کرده است قصد دارد از بعضی موبایل ‌های سری گلکسی به مدت سه سال پشتیبانی نرم‌افزاری کند و آپدیت تازه اندروید را برای آن‌ها دردسترس قرار دهد.

سامسونگ گفت می‌خواهد برای گوشی‌های خانواده‌ی گلکسی، «سه نسل» از به‌روزرسانی اندروید را دردسترس قرار دهد؛ البته که این اتفاق قرار نیست برای کلیه گوشی‌هایی بیفتد که سامسونگ قصد ساختن آن را دارد. با توجه به اعلام رسمی، گلکسی اس ۱۰ و گوشی‌های تازه تر قرار است سه نسل از آپدیت اندروید را دریافت کنند که موضوع مهمی محسوب می شود.

این نکته را به یاد داشته باشید تعدادی از موبایل ‌های رده متوسط سری گلکسی A امکان دارد به مدت سه سال آپدیت تازه اندروید دریافت نکنند. سامسونگ طبق گفت و گوی اختصاصی خود با رسانه‌ی ورج گفته است:  این مخوضوع را ضمانت می کند که پشتیبانی سه‌‌ساله‌‌ی نرم‌افزاری برای موبایل ‌های سری گلکسی S و گلکسی Note و گلکسی Z انجام می شود و موبایل ‌های سری گلکسی A تا وقتی‌ پشتیبانی خواهند شد که سخت‌افزار دستگاه این اجازه را بدهد.

کمپانی سامسونگ عصر روز پانزده مرداد مراسمی خاص با اسم گلکسی آنپکد برگزار کرد. در گلکسی آنپکد امسال، موبایل ‌های خانواده‌ی گلکسی نوت ۲۰ که عبارتند از نسخه های معمولی و ورژن اولترا، گلکسی تب S7، گلکسی تب S7 پلاس، گلکسی بادز لایو، گلکسی واچ 3 و گلکسی Z فولد 2 معرفی شد. سامسونگ نوید موضوع سه سال پشتیبانی از موبایل های خانواده‌ی گلکسی را در نزدیکی اتمام حرف های اصلی جلسه بزرگ آنپکد اعلام کرد.

یکی از موضوعات اصلی که کاربران iOS به اندروید خورده می‌ گیرند،‌ این است که کمپانی apple بلعکس شرکت‌هایی که از سیستم اندروید استفاده می کنند، برای زمان زیادی موبایل ‌هایش را پشتیبانی نرم‌افزاری می‌کند. اندروید سیستم‌عاملی متن‌باز است که ورژن ‌های تازه آن را گوگل منتشر می‌کند. کمپانی ‌های سازنده تلفن همراه مثل سامسونگ و شیائومی رابط کاربری مخصوص به خود را دارند. این به آن معناست که هر وقت که گوگل ورژن تازه اندروید معرفی می‌کند، کمپانی ها حتما باید ورژن تازه را دریافت کنند و نسخه تازه را با استانداردهای خود مطابقت دهند.

نکته ی دیگری که در این میان به چشم می خورد‌، این است که رابط کاربری باید حتما برای موبایل ‌ها به‌ طور جداگانه توسعه داده و بهینه شود؛ به‌ همین خاطر، کمپانی ‌های اندرویدی برای مدت زمان زیادی از تلفن همراه پشتیبانی نمی‌کنند. سامسونگ بلعکس بعضی کمپانی ‌های دیگر در چند سال گذشته سعی کرده است تا دوره زمانی پشتیبانی نرم‌افزاری از دستگاه‌هایش را وسیع ‌تر کند تا رضایت کاربران خود را جلب و آن ها را حفظ کند.

در چندین سال گذشته، آپدیت های تازه اندروید زود هنگام تر از بقیه کمپانی ها برای دارندگان تلفن ‌های سری گلکسی S دردسترس برای به روز رسانی قرار گرفته‌اند؛ این موضوع در حالی است ‌که گذشته تر کاربران باید چندین  ماه بیشتر از الان انتظار می کشیدند. همان گونه که گفته شد، به‌ سبب ساختار کلی اکوسیستم اندروید، سامسونگ این توانایی را ندارد با سرعت عملی که گوگل دستگاه های پیکسل‌هایش را آپدیت می‌کند، آپدیت تازه برای تلفن ‌های همراهش دردسترس قرار دهد. بررسی‌ها بیانگر این موضوع است که وضعیت آپدیت محصول در همه ی اکوسیستم اندروید بهینه سازی هایی بسیار ملموس به‌‌خود دیده و بنا شده است این روند مثبت همچنان ممتد و ادامه‌دار باشد.

تا اینجای کار سامسونگ هنوز اعلام نکرده است که در سال‌های پیش رو مدت ‌زمانی‌ که کاربران باید برای منتشر شدن آپدیت تازه اندروید انتظار بکشند، کم می شود یا خیر. کره‌ای‌ها در بیانیه‌ی تازه خود اظهار دارند به دنبال پشتیبانی از «چند نسل» اندروید هستند و به عباراتی مانند «نسخه‌ی سیستم‌عامل» یا حتی «سال» اشاره‌ای نمی‌کنند. این طور که شواهد نشان می دهد سامسونگ وسواس خیلی زیادی برای لغات استفاده شده اش به کار برده است تا چنانچه احتیاج بود تغییرات لازمه را در برنامه ا‌ی که اکنون دارد، به وجود بیاورد. برای نمونه، شرایطی را متصور شوید که در آن گوگل به‌ سبب اتفاقاتی پیش بینی نشده،‌ برنامه منتشر کردن اندروید تازه را عقب بیندازد و یا اینکه به صورت خیلی غیر منتظره ورژنی مانند اندروید ۱۱٫۵ انتشار یابد. در همچین موقعیتی، امکان دارد سامسونگ این توانایی را نداشته باشد تا به وعده‌ های خود جامه عمل بپوشاند.

با همه این موضوعات، سامسونگ وعده‌ی بسیار بزرگی را به کاربران خود داده است. قبل از بیان این اعلامیه سامسونگ به صورت عادی و معمول وعده‌ی دو سال پشتیبانی نرم‌افزاری را برای تلفن ‌های همراهش می‌داد. افزایش مدت زمان پشتیبانی نرم‌افزاری به‌مدت یک سال بیشتر اتفاق بسیار مهمی در این خصوص است. سامسونگ سالانه مقدار خیلی زیادی موبایل به فروش می رساند و آپدیت نگه‌داشتن کلیه آن‌ها کار بسیار دشواری است. بررسی شعبه‌ی ایالات متحده فروشگاه سامسونگ بیانگر آن است که این شرکت در حال حاضر در حال فروش بیش از ۲۰ موبایل است که با توجه به اطلاعیه‌ی تازه، بنا شده است سه سال پشتیبانی شوند.

خانواده‌ی گلکسی A

پرفروش‌ترین موبایل ‌های سامسونگ متعلق ‌به خانواده‌ی گلکسی A هستند که قیمتی پایین ‌تر از خانواده گلکسی S دارند و از میان آن‌ها می‌توانیم به گلکسی A51 و گلکسی A71 اشاره کنیم. این دستگاه‌ها مجهز به سخت‌افزار نه چندان جدید و تازه ای هستند؛ به‌همین‌ خاطر، امکان دارد تا چند نسل آپدیت تازه اندروید را دریافت کنند. هم اکنون، هیچ گونه اطلاعاتی در دسترس نیست که نشان دهد ورژن ‌های بعدی One UI چه پیش‌نیازهای سخت‌افزاری باید داشته باشند.

ورژن ‌های بعدی One UI

Reactions

0
0
0
0
0
0
Already reacted for this post.

واکنش ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *