مقایسه نسل دوم آیفون SE با رقبای اندرویدی!

Please log in or register to like posts.
اخبار
مقایسه نسل دوم آیفون SE

امروز در این مقاله قصد داریم به مقایسه نسل دوم آیفون SE با رقبای هم رده آن بپردازیم. با دیجی نار همراه باشید تا هریک از مدل ها را با یکدیگر مورد آزمایش قرار دهیم.

 

مقایسه نسل دوم آیفون SE

 

نسل دوم آیفون SE را می توان اصلی ترین رقیب موبایل های سطح میان رده اندروید از سوی اپل دانست؛ به جرات می توان گفت بخش متوسط و میان رده موبایل های بازار تا قبل از ورود نسل دوم آیفون SE کاملا زیر سلطه تلفن های اندرویدی رنگارنگ بود. باید صادق بود و گفت که کمپانی اپل چند سالی بود که در ارائه و معرفی محصولی میان رده بسیار کم کاری می کرد.

حتی مدل های آیفون XR و آیفون ۱۱ هم که هر کدام ورژنی به نسبت ارزان تر از مدل اصلی خود بودند نیز از قیمت های بالا و گرانی برخوردار بودند. حرف از مقایسه نسل دوم آیفون SE که به میان می آید قطعا یاد رقبایی مانند گلکسی A51، گلکسی A71 و مخصوصا پیکسل 3a می افتیم.

کمپانی ‌های بسیاری در این بین موبایل های تازه ای با هزینه شبیه به SE و سیستم مطلوب نیز به بازار ارائه کردند. نکته ای که در اینجا حائز اهمیت است جدی نبودن رقبای دیگر است، چرا که یکی از اصلی ترین بازار های اپل ایالات متحده به شمار می رود و این محصولات جایگاه و مقام مناسبی در این کشور ندارند.

 

مقایسه نسل دوم آیفون SE از نظر نمایشگر با پیکسل 3a

هر دو محصول نسل دوم آیفون SE و پیکسل به لحاظ طراحی اشتراکات بسیاری دارند. زمانی که از رو به رو به هر دو موبایل نگاه می کنیم متوجه حاشیه های اضافی بسیار می شویم که دور تا دور نمایشگر را احاطه کرده اند. نکته ی دیگری که در اینجا به چشم می خورد عدم یکی بودن سنسور تشخیص اثر انگشت با نمایشگر است.

مقایسه نسل دوم آیفون SE با 3a پیکسل نشان می دهد که سنسور آیفون مانند مدل های پیشین خود در درون دکمه خانه جای گرفته و این در حالی است که برای محصول پیکسل در پشت موبایل قرار دارد. با مقایسه نسل دوم آیفون SE  با دیگر رقبای اندرویدی که در بازار وجود دارند متوجه تفاوت فاحشی در اندازه نمایشگر ها می شویم.

در اکثر مدل های اندرویدی نمایشگر ها بزرگ بوده و حاشیه کمتری دارند مانند موبایل های سامسونگ. زمانی که به مقایسه نسل دوم آیفون SE با این موبایل ها می پردازید کاملا متوجه خوش دست تر بودن این محصول می شوید.

این همان اندازه ای است که خیلی از مخطبان امروزی که از صفحه های بزرگ فراری هستند به دنبال آن می گردند.

مدل های گلکسی A51 و گلکسی A71  هر دو مجهز به نمایشگر هایی بزرگ هستند که کمترین میزان حاشیه را در بر می گیرند و دوربین جلوی آنها سوراخ کوچکی دارد که در بالای این نمایشگر تعبیه شده است. زمانی که بحث به مقایسه نسل دوم آیفون SE با این رقبا می رسد، خبری از این طراحی نیست.

برتری نسل دوم آیفون SE جایی مشخص می شود که همه ی موبایل ها را در دست می گیریم. زمانی که بدنه فلزی آیفون را لمس می کنیم حس یک در دست داشتن یک موبایل تمام عیار را القا می کند. و این همان جاییست که مقایسه نسل دوم آیفون SE با دیگر رقبا به پیروزی این محصول می انجامد.

 

کارایی نسل دوم آیفون SE

زمانی که سخن از پردازنده و کارایی و پرداخت دستورات به میان می آید می توان منتظر خود نمایی نسل جدید آیفون بود. وقتی به مقایسه نسل دوم آیفون SE با دیگر موبایل ها می پردازیم به صورت تئوریک همه چیز عدد پایین تری را نشان می دهد.

چیزی که در اینجا به یاد هر موبایل دوستی می افتد مدیریت رم عالی در سیستم عامل است که اپل ارائه می کند. این مقایسه نشان می دهد که محصولات اندرویدی با وجود اعداد و ارقام بالای خود در حوزه رم حرف زیادی برای گفتن ندارند.

از دیرباز شاهد بودیم که کمپانی اپل هیچ گاه علاقه ای به بیان علنی مقدار رم های خود نبود. اینبار نیز از این قاعده مستثنی نبود با این تفاوت که برخی منابع مقدار 3 گیگ اعلام کده اند.

وقتی آیفون SE 2020 را با مدل هایی که پیشتر از ان ها صحبت کردیم نشان می دهد که میزان رم اپل روی کاغذ کمتر است.

مدل های اندروید پیکسل 3a از ۴ گیگابایت رم و گلکسی A51 و A71 از ۶ یا ۸ گیگابایت حافظه‌ی رم بهره می برند؛ گلکسی A51 ورژنی با ۴ گیگابایت حافظه‌ی رم نیز دارد.

 

نتیجه گیری

با توجه به مطالبی که گفته شد خرید موبایل موضوعی است کاملا سلیقه ای و تصمیم با شماست که کدام مدل را می پسندید. البنه که هر شخص مطابق با علایق خود باید به سراغ آن برود.

 

updated on 2/24/2021

Reactions

52
0
0
0
0
0
Already reacted for this post.

واکنش ها

52

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *