پروژه‌ی مخفیانه‌ی گوگل در خواست داده است

Please log in or register to like posts.
اخبار
Untitled 1 6 - دیجی نار

پرونده‌های FCC، پروژه‌ی مخفیانه‌ی گوگل را که با باند فرکانسی ۶ گیگاهرتزی مرتبط بودند را برملا کردند.

مدتی پیش که گذشت کمیته ارتباطات فدرال آمریکا (FCC) برای به عمل رساندن آزمایش و تحقیقی روی باند فرکانسی ۶ گیگاهرتزی در چندین ایالت در آمریکای شمالی از پروژه‌ی مخفیانه‌ی گوگل نامه ای مبنی بر درخواست کردن مجوز های لازمه دریافت کرده است و پرونده‌ های آماده ی خود را به نظر   Business Insider رسانده است و منتظر پاسخ گویی است. طبق همه ی این گزارشاتی که به بیرون درز کرده است، در خصوص پروژه‌ی مخفیانه‌ی گوگل بیان گر ان است که گ.گل قصد دارد کاملا در خفا و بی خبر باند ۶ گیگاهرتزی خود را را در هفده ایالت متعدد آمریکای شمالی مورد تست قرار دهد؛ اما تا به الان و هنگام تنظیم این مقاله نمی دانیم پروژه‌ی مخفیانه‌ی گوگل با چه هدفی در حال شکل گیری است.

اکنون با همه این اوصاف، اطلاعات بسیار کمی در خصوص تست هایی که جدیدا صورت گرفته به بیرون درز کرده است. اینطور که به نظر می رسد کمپانی گوگل تمام سعی خود را می‌کند با پیش بردن تست روی باند ۶ گیگاهرتزی، اطلاعات فنی که ارتباطی با کارایی این فرکانس را دارند در راستای به وجود آوردن ارتباطات پهنای باند ماندگار و بالانس جمع آوری کند. پروژه‌ی مخفیانه‌ی گوگل توسط کمپانی گوگل در پی گرفتن مجوز های لازم است و اکنون این درخواست برای  بیست و شش شهر در هفده ایالت از ایالت های آمریکا در FCC ثبت شده است و به نقل از گوگل گفته می شود که این تست نام برده قرار است در طول بیست و چهار ماه صورت پذیرد. ایالت‌های آریزونا، کالیفرنیا، فلوریدا، جورجیا، ایلینوی، آیووا، کانزاس، نبراسکا، نوادا، کارولینای شمالی، اکلاهما، اورگن، تگزاس، یوتا و ویرجینیا از لیست ایالت ‌هایی هستند که برای این آزمایش شبکه‌ی ۶ گیگاهرتزی پرچم داری می کنند.

حدس و گمان هایی در خصوص پروژه‌ی مخفیانه‌ی گوگل به میان است و با از یاد نبردن نکته «ایجاد ارتباطات پهن‌باند پایدار»، ممکن است گوگل بر روی قابلیتی در سرویس اینترنت خانگی تمرکز خود را گذاشته باشد و این امکان وجود دارد که با محصولی که با پروژه‌ی گوگل فایبر در خصوص ارائه‌ی اینترنت پهن‌باند ارتباط داشته باشد.

ناگفته نماند که مپانی گوگل این توانایی را دارد تا از باند ۶ گیگاهرتزی برای کاربرد های دیگر مورد بهره قرار بگیرد. FCC مدتی می شود که برای بهره مندی از باند فرکانسی ۶ گیگاهرتزی مجوز داده است و این شبکه می‌تواند کاربردهای زیادی ازجمله روترهای Wi-Fi 6E و ارتباطات خودرو با خودرو و شبکه‌ های سلولی نسل پنجم اینترنت داشته باشد. در نتیجه گوگل در استفاده از شبکه‌ ای که از آن صحبت شد هیچگونه حد و حدودی ندارد.

باند فرکانسی جدید، ارتباطات سریع‌تر و پایدارتر برقرار می‌کند و درمقایسه با باندهای ۲٫۴ و ۵ گیگاهرتزی می‌تواند پهنای باند بیشتری داشته باشد. درواقع، باند فرکانسی ۶ گیگاهرتزی بیشترین میزان باند اضافه شده به وای‌فای از سال ۱۹۸۹ به حساب می‌آید و بین دستگاه‌ها تداخل کمتری ایجاد می‌کند.

البته شبکه‌های ۶ گیگاهرتزی معایب ریز و درشت زیادی دارد ولی می‌توان به پوشش ‌دهی کمتر آن اشاره کرد. بین میزان فرکانس‌ رادیویی و پوشش‌دهی دامنه رابطه‌ی عکس وجود دارد. همان‌طور که باند ۵ گیگاهرتزی با داشتن فرکانس رادیویی بیشتر، درمقایسه با باند ۲/۴ گیگاهرتزی فاصله‌ی کمتری را پوشش می‌دهد و نمی‌تواند از میان دیوارها و سایر اشیا عبور کند، این امکان وجود دارد که این مسئله برای شبکه‌های ۶ گیگاهرتزی نیز وجود داشته باشد.

همان‌ گونه که خواندید به دست ما رسیده است، تا الان هنوز هیچ جزئیات دقیق و تازه ای از پروژه‌ی جدید پروژه‌ی مخفیانه‌ی گوگل دردسترس نیست؛ اما پرونده‌ها حاکی از آن است که گوگل از شبکه‌ی وای‌فای تازه برای هدف های ارشمند تجاری استفاده می‌کند.

Reactions

0
0
0
0
0
0
Already reacted for this post.

واکنش ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *