آیا با حضور بایدن وضعیت شرکت هوآوی بهتر خواهد شد؟

Please log in or register to like posts.
اخبار
وضعیت شرکت هوآوی با حضور بایدن

جو بایدن منصب ریاست جمهوری را از دونالد ترامپ تحویل گرفته و چند هفته‌ای است که به عنوان رئیس جمهور آمریکا فعالیت خود را آغاز نموده است. اعضای کابینه او نیز به تدریج در حال اضافه شدن و قرار گرفتن در سمت‌های خود می باشند. در دوره ریاست جمهوری دونالد ترامپ، شرکت هوآوی به لیست سیاه تحریم‌های این کشور اضافه شد و بدین ترتیب، کمپانی‌ها و شرکت‌های آمریکایی اجازه همکاری با این برند چینی را نداشتند.

ظاهرا جو بایدن هم پای این تصمیم ایستاده و قصد ندارد تا شرکت هوآوی را از لیست سیاه تحریم‌ها خارج نماید. Gina Raimondo وزیر تجارت جو بایدن در اظهارات خود به این موضوع اشاره کرده است که رئیس جمهور آمریکا، دلیلی برای خارج کردن هوآوی از لیست تحریم‌ها نمی‌بیند و بنابراین سناریوی آغاز شده توسط دونالد ترامپ همچنان به کار خود ادامه خواهد داد.

 

متن کامل سخنان بایدن در رابطه با شرکت هوآوی به شرح زیر است:

من این موضوع را درک می‌کنم که بعضی شرکت‌ها به دلیل ایجاد خطر برای امنیت ملی آمریکا یا منافع سیاست خارجی آمریکا، در لیست سیاه تحریم‌ها قرار گرفته‌اند. اکنون، دلیلی نمی‌بینیم که برندها و شرکت‌های تحریم شده، نباید در لیست سیاه قرار گرفته و از آن خارج شوند. مسلما این موضوع باعث نگرانی‌هایی می‌شود. اما در صورت تأیید حتما این مورد را بررسی خواهم کرد.

وضعیت شرکت هوآوی با حضور بایدن

 

وضعیت شرکت هوآوی

مطمئنا چنین خبری برای مسئولین کمپانی هوآوی که مدت‌هاست با تحریم‌های ایالات متحده دست و پنجه نرم می‌کنند، یک مسئله ناامید کننده به حساب می آید. بعداز اعمال تحریم‌ها، شرکت هوآوی برای دسترسی به تراشه‌های پرچمدار کایرین که روی محصول جدید این کمپانی با اسم P40 Pro قرار گرفته بود، با اختلال مواجه شد.

همین مورد باعث شد تا آنها با نا امیدی کامل، امتیاز برند زیر شاخه خود با نام Honor را واگذار نمایند تا به این ترتیب، جلوی پیشرفت محصولات آن گرفته نشود. با اتخاذ این تصمیم، برند یاد شده می‌تواند در آینده نزدیک، به عنوان رقیب جدی محصولات سامسونگ و اپل به کار خود ادامه دهد.

مدیران شرکت هوآوی امیدوار بودند تا با روی کار آمدن دولت بایدن، تحریم‌های اعمال شده علیه این شرکت برداشته شده و آنها بتوانند آزادانه با شرکت‌های آمریکایی همکاری کرده و محصولات خود را عرضه نمایند. ولی قضیه از این قرار نیست و ظاهرا جو بایدن روی تصمیمات گرفته شده توسط دونالد ترامپ باقی مانده است.

بد نیست بدانید بقیه شرکت‌های چینی از جمله ZTE و شیائومی نیز در لیست تحریم‌های آمریکا قرار گرفته‌اند. البته شیائومی اخیرا شکایتی را علیه آمریکا در این خصوص تهیه و تنظیم نموده است و باید منتظر بمانیم و ببینیم که نتیجه این موضوع، به کجا خواهد رسید.

Reactions

0
0
0
0
0
0
Already reacted for this post.

واکنش ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *