مشکلات سکونت دایم در کره ماه!

Please log in or register to like posts.
اخبار
سکونت دایم در کره ماه و معضلات پیش روی

ناسا اعلام کرده است سکونت دایم در کره ماه و همینطور عدم حضور روشنایی خورشید در شب های بدون‌ نور و طولانی مستلزم یک ایده برای تامین نیروی ماموریت ها و امکانات خواهد بود. به خواسته ناسا به اشخاصی که بتوانند ایده ای برای حل تأمین انرژی ماموریت های ماه بدهند ۵ میلیون دلار پاداش پرداخت خواهد کرد.

بر طبق گزارشات، برای سکونت دایم در کره ماه لازمه هایی برای جایگزینی انرژی خورشیدی می باشد. چون شب ها در ماه بسیار طولانی بوده و گهگاه احتمال دارد دو هفته طول بکشد.

 

سکونت دایم در کره ماه

بحران ایده ناسا با نام Watts on the Moon به دلیل پیدا کردن راه‌حلی جهت تامین انرژی ماموریت‌های ماه راه‌اندازی شده‌ است. تمامی افرادی که بتوانند راه‌حل قابل قبولی در ‌این بحران توصیه بدهند می توانند ۵ میلیون دلار پاداش بگیرند. همینطور برندگان می توانند سریعا پاداش خود را اخذ کرده و در انتظار تاییدیه ناسا و فناوری ارسال شده نباشند.

 

سکونت دایم در کره ماه با فناوری جدید

 

مطالب مرتبط: توالت فضایی ناسا به ارزش 23 میلیون دلار طراحی شد!!

 

در این بحران سه مرحله در نظر گرفته شده‌است. همه داوطلبان باید با کمک سه عمل این مأموریت را ممکن نمایند. در‌این سطح برای هر عمل ۳ برنده انتخاب خواهد شد و هر کدام ۱۰۰ هزار دلار برنده می‌ شوند. همینطور چهار برگزیده بعدی هم ۵۰ هزار دلار اخذ خواهند کرد. در سطح دوم برترین می‌بایست نمونه‌های اول فناوری های خود را بسازند. در این روش جوایزی به بهای چهار و نیم میلیون دلار اخذ می کنند.

 

شرکت کنندگان مرحله سوم

افرادی که به سطح سوم راه یابند می توانند با ناسا همکاری کرده تا به کمک یکدیگر بتوانند یک مثال عملیاتی در ماه بسازند. شرکت کنندگان به روش فردی در‌این بحران می بایست شهروند آمریکا باشند، البته موسسه ها و اداره ها از اقصی نقاط جهان می‌توانند در‌این بحران شرکت نمایند.

با وجود این‌که احتمال دارد این بحران در نهایت به یک فناوری ختم نشود، ولی ناسا اعلام کرده قصد این را دارد تا گزینه های سکونت دایم در کره ماه را از سایر نظرها تعیین و محقق کند.

updated on 2/20/2021

پیشنهاد سایت

Reactions

1
0
0
0
0
0
Already reacted for this post.

واکنش ها

1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *