عرضه وب VDSL امروز در قم آغاز میگردد ; تهران به زودی

Please log in or register to like posts.
اخبار
Azari Jahromi 800x450 1 - دیجی نار

«محمدجواد آذری جهرمی» , وزیر ارتباطات و فناوری داده ها به سوی وعده قبل خویش , در توییتی از ارائه وب خانگی با 4 برابر سرعت فعلی از عصر روز جاری در قم خبر اعطا کرد .

توییت آذری جهرمی به شرح ذیل است :

«ارائه وب خانگی با 4 برابر سرعت فعلی , از عصر روز جاری در شهر قم آغاز می گردد . با همیاری عالی استاندار و شهر دار قم , پروسه نصب امکانات با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و با سرعت فراوان نیکی در اکنون انجام است . حدود 30 هزار مشترک مخابرات جمهوری اسلامی ایران و شاتل از روز جاری فعال میشوند . تهران بزودی . . . »

وزیر ارتباطات تعدادی روز پیش گفت عملیات اجرایی وب خانگی از ADSL به VDSL در استان تهران و قم آغاز شده و سرعت وب خانگی دستکم 4 برابر می‌گردد . بعداز این توییت , کمپانی مخابرات کشور ایران هم از هجرت گسترده از ADSL به VDSL خبر بخشید .

VDSL یا این که خط اشتراکی رابطه دیجیتالی زیاد سرعت بالا نسخه‌ای بهبودیافته از ADSL ( یا این که خط اشتراک دیجیتال نامتقارن ) و از جمله تکنیک‌های رابطه به وب است . در شبکه‌های ADSL عموما از کابل‌های مسی و تکنولوژی‌های دیرین استعمال میشود , در حالی که شبکه‌های VDSL برپایه کامپوننت‌های فیبری ساخته میشوند .

تفاوت با اهمیت فی مابین ADSL و VDSL مرتبط با با گاز آنها می‌گردد . بیشترین سرعت اخذ داده ها در ADSL به 24 مگابیت بر ثانیه میرسد البته این سرعت در VDSL برابر با 52 مگابیت بر ثانیه است .

وزیر ارتباطات در توییت پیشین خویش بدین زمینه اشاره کرده بود که حق تقدم بسط با مناطقی است که سرعت نسل 4 گوشی در آنان از میانگین کشوری پایین‌تر است . همان گونه که میدانید , بخش اعظمی از اشخاص در کشور‌ایران از وب تلفن همراه به کارگیری مینمایند و ضریب شکافت وب گوشی زیاد فراتر از وب اثبات است .

در هفته‌های قبلی شیوع کرونا بخش اعظمی از مردمان را منزل نشین کرده که منجر فشار مضاعفی به شبکه وب کشور ایران شده , ولی این زمینه در کشورهای دیگر هم درست گو است . وزارت ارتباطات قصد داراست با استعمال از VDSL , خلل کندی سرعت وب خانگی را برطرف نماید .

Reactions

0
0
0
0
0
0
Already reacted for this post.

واکنش ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *