توالت فضایی ناسا به ارزش 23 میلیون دلار طراحی شد!!

Please log in or register to like posts.
اخبار
طراحی توالت فضایی ناسا برای فضا

اخیراً ناسا یک توالت فضایی جدید را طراحی کرده که به زودی فضانوردان آمریکایی بخش ایستگاه فضایی بین المللی می‌توانند آن را تست نمایند. انگیزه از طراحی این توالت فضایی ناسا، نصب آن در فضا پیماهای مسافربری و به کارگیری از آن در ماموریت های اعماق فضا بوده است.

فعلا پایانه فضایی بین المللی میزبان اندام تراشه، ابرکامپیوتر و لیزرهای کانتومی بوده و در آتی هم به توسعه یافته ترین سرویس بهداشتی ناسا مجهز خواهد شد. توالت فضایی ناسا در بازه زمانی زمان ۶ سال و با هزینه ۲۳ میلیون دلار طراحی و اجرا شده‌است. احتمالاً این دستشویی در هفته آتی با کپسول حمل و نقل سیگنوس نورثروپ گرومن پایانه فضایی ارسال خواهد شد.
توالت فضایی تازه ناسا با اعتنا به نیاز و فضاپیماهای سرنشین‌دار در آینده طراحی شده‌است. این سرویس بهداشتی قرار است بر روی کپسول اوراین که فضانوردان ناسا را حمل خواهد کرد، نصب شود. همینطور فضانوردان ساکن در ماه هم بعداز آن رهسپار مریخ خواهند شد. به همین علت ناسا پیش از ارسال فضانوردان سعی دارااست تا از سرویس بهداشتی تازه خویش در پایانه فضایی به کارگیری کرده و از کارکرد آن طبق برنامه‌های معین شده مطمئن شود.

 

اطلاعات دقیق طراحی توالت فضایی ناسا برای فضانوردان

 

ویژگی های منحصر به فرد توالت فضایی ناسا

توالت فضایی تازه ناسا با طراحی مشابه به توالت های کهن یکی بوده و مشتمل بر بخش هایی نظیر فشرده سازی پسماند جداشدنی برای پرتاب کردن مدفوع و همینطور یک نشیمنگاه پررنگ خواهد بود. مزیت دارای اهمیت این سرویس بهداشتی حالت فشرده آن بوده که نسبت به مدل های گذشته دوچندان جمع و جورتر است. همینطور این امکان را داراست که ادرار را پیش از ارسال به سامانه پشتیبانی و تبدیل به آب‌آشامیدنی تصفیه نماید. سرویس بهداشتی مدل های کهن در ایستگاه فضایی بین المللی در مکانی پایین دیواره بنا قرار گرفته و اعمال تعمیرات بر روی آن قابلیت و امکان پذیر نمیباشد.

درهرحال اجابت مزاج در محیط ریزگرانش همواره برای فضانوردان چالش برانگیز خواهد بود و افزون بر آن دهانه کوچک سرویس بهداشتی فضایی نو برای تازه کاران چندان آسان نمی‌باشد. این فضانوردان برای تمرین نشانه گیری روی سرویس بهداشتی فضایی تمرین های خویش را بر روی نمونه مشابه سازی شده ای انجام خواهند بخشید که مجهز به دوربین داخل ظرف بوده و فضانورد از روش تماشای نمایشگر می توانند نشانه گیری را تمرین نمایند. براساس شواهد، ناسا به طراحی هایی که برتکیه برتجربیات قبلی و فایده گر هستند علاقه مند است.

Reactions

0
0
0
0
0
0
Already reacted for this post.

واکنش ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *