جدیدترین اخبار | از وام اسنپ تا پیشتازی تسلا

Please log in or register to like posts.
اخبار
جدیدترین اخبار با دیجی نار

جدیدترین اخبار این هفته را با ما دنبال کنید

کرونا در همه جا

جدیدترین اخبار اسنپ: وام اسنپ با همکاری بانک قرض الحسنه رسالت

اسنپ برای کمک مالی به رانندگانش و حمایت آز آنها، قرار دادی با بانک قرض الحسنه راسالت تنظیم کرد.

اسنپ برای کمک مالی به رانندگان خود، قراردادی با تفاهم دو طرف با بانک قرض‌الحسنه‌ی رسالت تنظیم و امضا کرد. این قرارداد شروع شراکت و باهم کار کردن بلندمدت برای تأمین مالی بسته‌های پشتیبانی از رانندگان این تاکسی سرویس اینترنتی خواهد بود. وام‌های حمایتی که اسنپ به رانندگانش ازجمله وام‌های حمایتی رانندگان مبتلاشده به کرونا یا به‌دلیل محدودیت‌های ناشی از شیوع کرونا به مشکلات مالی برخورده‌اند اعطا می کند، به وسیله کانون‌های همیاری اجتماعی تأمین خواهد شد.

اسنپ قصد دارد به وسیله همکاری با بانک قرض‌الحسنه‌ی رسالت، تأمین اعتبار وام‌های دیگری به این دسته از کاربرانش را در دستورکار قرار دهد. با توجه به برنامه ریزی که اسنپ است قصد دارد با این متد بتواند به برنامه و روشی بلندمدت برای حمایت مالی از رانندگان خود برسد و درصد رضایت‌ فردی را در تیم رانندگانش بیشتر از هر زمان دیگری بکند.

بعد از پاندمیک ویروس کرونا و تحت‌تاثیر قرارگرفتن درآمدزایی اشخاص فعال در زمینه حمل‌ونقل، اسنپ به آن گروه از رانندگان مبتلا به بیماری کرونا ۵۰ میلیون ریال وام حمایتی بدون بهره و به ۵ هزار نفر از رانندگان فعالش ۲۰ میلیون‌ ریال وام حمایتی بدون بهره پرداخت کرده است.

جدیدترین اخبار خودرو: با ارزش ترین خودروساز: تسلا

با توجه به رسیدن ارزش تسلا در بورس به عددی نزدیک به ۲۲۰ میلیارد دلار، این شرکت به‌شکل رسمی از تویوتا جلو زد و به با ارزش ترین خودروساز دنیا بدل شد.

براساس زیان به وجود آمده صنعت خودروسازی در طول ماه‌های گذشته و بعد از پاندمیک ویروس کرونا، اکثر سرمایه‌گذاران توانایی کاری به غیر از نظاره کردن و حرص خوردن کار دیگری نمی توانند انجام دهند؛ چرا که گزارش‌های اعلام شده در خصوص فروش خودرو بیانگر آن است که وضعیت بازار بعد از تعطیلی اخیر هنوز به حالت عادی گذشته باز نگشته است. ولی در این بازار هرج و مرج و بی هدف، کمپانی وجود داشت که بی توجه به وضعیت بازار، پیش روی خود را ادامه می‌داد و همچنان در پی بالا بردن ارزش برند خود بود تا اینکه جدیدا با ارزش ترین خودروساز دنیا شد. خیلی صریح راجب تسلا موتورز حرف می زنیم که این روزها و در شرایط نابسامان بازار، همچنان به حرکت خود ادامه می‌دهد.

روز چهارشنبه ارزش بازار تسلا به‌صورت رسمی از تویوتا جلو زد و با علم بر اینکه هر سهم آن با قیمت ۱،۲۲۸ دلار معامله می شود، ارزش این شرکت در بازار بورس به حدود ۲۲۰ میلیارد دلار رسید.

سردرگم شدن سرمایه‌گذاران کمپانی‌های تولید کننده خودروهای الکتریکی از روند رشد بازار موضوع تازه ای نیست. کافی است که ارزیابی‌های کارشناسان بورس درخصوص استارتاپ نیکولا را مرور کنید و می فهمید که با هیچ منطقی هم پوشانی ندارد؛ تعجب سرمایه‌گذاران از رشد ارزش سهام نیکولا زمانی افزایش می یابد که آن‌ها می‌دانند این شرکت هنوز هیچگونه محصولی تولید نمی‌کند. تسلا همچنین به‌عنوان یکی از معروف‌ترین برندهای خودروساز برقی، از رشد غیرمنطقی ارزش سهام خود بهره می‌برد که اکثرا نتیجه‌ی فعالیت‌های ایلان ماسک (به‌خصوص در توئیتر) است. بااین‌وجود، تسلا علاوه بر فروش خودرو برتری دیگری در مقایسه تویوتا دارد.

با توجه به آخرین گزارش فروش تسلا، این شرکت در سه‌ماهه دوم امسال حدود ۹۰،۶۰۰ دستگاه خودروی الکتریکی تولید کرده و همچنین مسئولان آن مدعی هستند که خودروساز آمریکایی میزان تولید خود را در کارخانه اصلی فریمونت کالیفرنیا، به سطح تولید قبل از همه‌گیری بیماری کرونا رسانده است. این چنین اعداد و ارقامی برای یک تولید کننده خودرو به نسبت کوچک که ​​در حال مبارزه با دولت محلی برای باز نگه داشتن درهای کارخانه خود است، قابل قیاس با آمار تولید تویوتا نیست و ممکن است تا حدودی قیاس تویوتا با تسلا مسخره باشد. با این همه تویوتا نتوانست از کاهش تولیدات پیش گیری کرده و برنامه مدونی بچیند و از روند نزولی ۳۵ درصدی تولید طی سه‌ماهه دوم امسال در مقایسه با زمان مشابه در پارسال خبر داد.

وب‌سایت مارکت واچ از دنیل ایوس، تحلیلگر شرکت سرمایه‌گذاری و خدمات مالی Wedbush Securities نظرات با ارزشی در خصوص دلایل منطقی اختلاف ارزش سهام تسلا با میزان واقعی آن ارائه داده است. شرکت Wedbush Securities قبل از انتشار یافتن گزارش‌های فروش تسلا، ارزش هر سهم خودروساز برقی آمریکایی را افزایش داد. در حال حاضر این شرکت پیشنهاد می‌کند که ارزش سهام تسلا حتی می‌تواند تا حدود ۲،۰۰۰ دلار نیز افزایش یابد.

دنیل ایوس گفت:

به‌عقیده ما، تعداد تحویل ۹۰،۰۰۰ دستگاه خودرو در شرایط تعطیلی به خاطر شیوع ویروس کرونا خیلی فوق العاده است و این موضوع می‌تواند به‌عنوان یکی از نکات خوب تسلا حساب شود؛ مبحثی که سبب تغییر شرایط بازی خواهد شد. ما اعتقاد داریم که ارزش هر سهم تسلا می‌تواند حداقل ۳۰۰ دلار و حداکثر ۴۰۰ دلار افزایش یابد؛ چونکه نفوذ این خودروساز قرار است طی ۱۲ تا ۱۸ ماه آینده به‌شکل قابل توجهی روند صعودی پیدا کرده و بالا برود و نوآوری‌های مهمی در زمینه باتری خودروی الکتریکی از کارخانه گیگا فکتوری ۳ در شانگهای چین دارد.

ممکن است اینطور فرضیه هایی تا حد زیادی حدس و گمان به‌نظر برسند، ولی شواهد بیانگر آن است که سهام تسلا از روند موجود در بازار پیروی نمی‌کند. ممکن است ارزش ۲،۰۰۰ دلار به ازای هر سهم تسلا، آنطورها که به‌نظر می‌رسد دور از دسترس نباشد.

ممنون از همراهی شما مخاطبان در این بخش از جدیدترین اخبار

Reactions

0
0
0
0
0
0
Already reacted for this post.

واکنش ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *