ساتوشی برای محافظت از شبکه امکان استخراج با کارت گرافیک را آماده کرد

Please log in or register to like posts.
اخبار
biub - دیجی نار

بر شالوده گفته‌های یکی‌از او‌لین توسعه‌دهندگان بیت کوین , ساتوشی با انگیزه دفاع از این ارز دیجیتال در قبال یک یورش ۵۱ درصدی , یکسری ورژن از کد استخراج به‌وسیله کارت گرافیک را فراهم کرده بود .

وب سایت کوین تلگراف درین گزارش به گزارش یکی‌از او‌لین توسعه‌دهندگان بیت کوین که با تولید کننده آن در سال ۲۰۱۰ همیاری کرده بود میگوید که ساتوشی ناکاموتو استخراج بیت کوین با کارت گرافیک را با انگیزه حفاظت از شبکه از گذشته ابداع کرده بود .

لزلو هانیک ( Laszlo Hanyecz ) , هر کس به اجرای او‌لین تراکنش حقیقی و واقعی بیت کوین پر اسم و رسم است , یک از افرادی است که نوآوری استخراج بیت کوین با کارت گرافیک را به وی نیز نسبت میدهند . وی در رای زنی خویش با کوین تلگراف میگوید که نه‌تنها ساتوشی این ابتکار عمل را قبلی از وی انجام داده بود , بلکه وی یکسری ورژن از این الگوریتم را هم در اختیار داشته است .

پست هانیک در وبسایت بیت کوین تاک ( Bitcointalk ) در توضیح استخراج با کارت گرافیک مبداء : Bitcointalk . org
پست هانیک در تارنما بیت کوین تاک ( Bitcointalk ) در توضیح استخراج با کارت گرافیک منشاء : Bitcointalk . org
طبق گفته هانیک , یکی اولی ایمیل‌های دریافتی وی از ساتوشی در جواب به پستی بوده است که وی در آن به تشریح نرم‌افزار استخراج کارت گرافیک خویش میپردازد . ساتوشی بسیار از این مسائل خرسند کمبود :

آهای… در این زمینه خیلی شتاب مکن . ببین , برای اینجانب چندان اهمیت ندارد اگه مردمان استارت به احتکار بیت کوین کنن . برای اینجانب چندان اهمیت ندارد که گنج اون متمرکز باشه , ولی بزرگ‌ترین جذابیت بیت کوین اینه که هرکسی می‌تونه بیت کوین رو دانلود کنه و روی لپ‌تاپش استارت به ماین کنه .

هانیک معتقد است ساتوشی می‌دانست استخراج بیت کوین آخر و عاقبت تبدیل به یک صنعت خواهد شد ولی می‌خواست آن را به تاخیر بیندازد تا ( پروسه ) پذیرشش را مختل نکند . هنگامی‌که هانیک در پست الکرونیکی خویش به ساتوشی از وی برای «سرک کشیدن به پروژه‌اش» معذرت خواهی کرد ساتوشی به وی اعلام کرد که خوبتر است بگذارد همه‌چیز مسکوت بماند .

هانیک پاره ای بعدتر کد نرم‌افزار استخراج با کارت گرافیک خویش را برای ساتوشی نشانی اینترنتی کرد و ساتوشی نیز ورژن خودش را که برای رویا رویی با حمله ها زیر شبکه مهیا کرده بود , با وی به اشتراک گذاشت . چیزی که به اعتقاد هانیک , ساتوشی واقعاً از آن وحشت داشت :

… و وی واقعاً ورژن خودش را با اینجانب به اشتراک گذاشت . پس چه بسا در‌حالتی که در [کد] بیت کوین کمبود , وی کد [برنامه] استخراج با کارت گرافیک را در اختیار داشت و اظهار‌کرد که آن را مهیا نگه داشته است تا در صورت لزوم بتواند با آن از شبکه دفاع نماید .

ظاهرا ساتوشی یکسری ورژن از این کد را در اختیار داشته است البته هانیک خوب تر از آن کار کرده بود :

اینجانب این شم را داشتم که یکی‌از دلایلش این بود که نمی‌خواست کد را در حین نامناسبی بهینه‌سازی نماید , چون قصد نداشت دشواری شبکه را ارتقاء دهد .

سرجیو دیمیان لرنر ( Sergio Demian Lerner ) که پژوهش ها وی در موضوع استخراج‌های انجام شده به وسیله ساتوشی به ما اذن بخشید تا بلاک‌های استخراج‌شده به وسیله آفریننده بیت کوین را با جایگاه بالایی از اطمینان شناسایی کنیم , به کوین تلگراف اعلام‌کرد که ممکن است ساتوشی از ( الگوریتم ) استخراج با کارت گرافیک به کار گیری کرده‌باشد . این قضیه , دست‌کم در یک بررسی سطحی , هیچ منافاتی با یافته‌های وی ندارد . وی معتقد است که جواب در هلیکسی ( Helix ) پنهان است که از بلاک ۱۴۰۰ آغاز میگردد , البته وی برای تایید این زمینه نیاز به انجام پژوهش ها بیشتری دارااست .

Reactions

0
0
0
0
0
0
Already reacted for this post.

واکنش ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *