4 نکته ای که قبل از شروع معادلات ارزهای کد گذاری باید بدانید!

Please log in or register to like posts.
اخبار
معادلات ارزها در بازار بورس

علاقه به معادلات ارزهای رمز گذاری در حین سال 2019 رو به ارتقاء بوده است و صعود چشمگیر 300 درصدی قیمت بیت کوین از 3130 دلار در فوریه 2019 به 13800 دلار در 26 ژوئن این سال، مطمئنا محرک ارتقا عشق بیشتر به‌این بازار شده‌است.

مطالعات مختلف نشان می دهد که هزاران نفر، مخصوصا سرمایه گذاران جوان به دلیل چالش مالی سال 2008 نسبت به ارائه دهندگان سرویس های مالی قدیمی و بانک ها مبتلا به شک و تردید گردیده اند. دستکم 40 درصد از این جمعیت گفته اند که قصد دارند در آینده در قضیه ارزهای کد گذاری سپرده گذاری نمایند.

خوشبختانه برای سرمایه گذاران جدید، سپرده گذاری در میزان دارایی های دیجیتال بسیار ساده تر از سال 2017 شده‌است. ولی یکسری نکته وجود دارد که سرمایه گذاران قبلی از خرید ارزهای کد گذاری بایستی آن را در نظر داشته باشند. در اینجا به چهار نکته مهم که سرمایه گذاران بایستی هنگام خرید ارز کدگذاری برای اولین بار در نظر بگیرند، اشاره می شود.


قیمت بازار در معادلات ارزها

اینک بیش از 2500 ارز کد گذاری موجود هست که اکثری از آنها در صرافی ها لیست گردیده اند. رسانه ها بیشتر خبرهای مرتبط با ارزهای بزرگ از نگاه قیمت بازار و توکن هایی که برای سرمایه گذاران جدید آشنا تر می‌باشند را پوشش می دهند.

قیمت بازار، مقدار سرمایه و بزرگی بازار یک ارز را نشان می‌دهد و از ضرب قیمت میزان دارایی یا ارز در تعداد ارز عرضه شده به دست می‌آید. همینطور قیمت بازار میزان ریسکی را که یک میزان دارایی برای یک سرمایه گذار دارد را نشان می‌دهد. به همین علت بررسی قیمت بازار یک بودجه دیجیتال گذشته از سپرده گذاری در آن از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

ارزهایی گرانبها بازار و عرضه ارز بالا، از نظر تئوری نسبت به ویرایش و نوسانات شدید بازار، شکننده نیستند. در حالی که ارزهایی گرانبها بازار کم می‌توانند پایین تاثیر خبر ها مثبت یا منفی قرار گرفته و نوسانات شدیدی داشته باشند. بها بازار کم یک ارز یا این که میزان دارایی می‌تواند بها آن را در فیض عرضه میزان پاره ای ارز بوسیله دارندگان بزرگ آن، زیر تاثیر قرار داده و ارزش آن به شدت نوسان نماید.

 

معادلات ارزها در بازار بورسحجم مبادلات در معادلات ارزها

گذشته از خرید، در معادلات ارزها سرمایه گذاران می بایست نگاهی پرسرعت به حجم مبادلات بودجه دیجیتال متبوع خود بیندازند. به طور معمول این زمینه برای 20 ارز برتر بازار ممکن است خیلی اهمیت نداشته باشد. ولی از آنجایی که خرید و فروش گران و سرمایه گذاران ممکن است شروع به تحقیق در زمینه ی ارزهایی گران بها بازار کم و ناشناخته تر نمایند، بررسی این مسئله که توکن متبوع آنان طی روز چه تعداد خرید و فروش می شود، دوچندان اساسی است.

حجم مبادلات فراتر به معنای خرید و فروش آسوده تر ارز خواهد بود، در حالی که حجم مبادلات تحت به نبود نقدینگی در ارز متبوع اشاره دارد و این به آن شکل است که یک داد و ستد گر برای خرید یا این که فروش ارز خود بایستی عملکرد متعددی نماید.

حجم مبادلات زیر ارزهای دیجیتال قادر است نشان دهنده نامطمئن بودن پروژه و یا بسا از بین رفتن پروژه باشد. جدیدا و در ماه نوامبر بعضا از وسیع ترین صرافی های ارزهای کد گذاری مبادرت به حذف توکن هایی با حجم مبادلات مشکوک و یا این که توکن هایی که حجم مبادلاتشان کاسته شده، کرده اند.حد ضرر و زیان و سقف سود در معادلات ارزها

اگر چه این پارامتر بخشی از شاخص های متریک که در تجزیه و چک میزان دارایی های دیجیتال نقش داشته باشد، نیست، البته تحت عنوان داشتن طرحی برای انجام مبادلات فراوان دارای اهمیت است. این نکته به شما کمک می نماید تا قربانی مبادلاتی که تحت تاثیر احساسات می باشندنشوید.

سرمایه گذاران زبده و ماهر در معادلات ارزهای خود یک برنامه برای قیمتی که می خواهند در آن مبادلات خود را انجام دهند، تهیه می نمایند و فارغ از انحراف از این طرح خرید و فروش های خود را انجام می دهند. جزو این برنامه فکر کردن در زمینه ی این است که در صورت پرورش و پیشرفت یک میزان دارایی چه اقداماتی را انجام خواهند اعطا کرد. داشتن حد ضرر و امر Stop – losses با فروش بودجه با بها از پیش رقم خورده و گهگاه پاره ای کم تر از قیمت خرید، از سرمایه گذاران در قبال ضررهای شایان توجه حفظ می نماید.

برای مثال غلط رایجی که دربین سرمایه گذاران مبتدی و تازه کار موجود هست این است که یک توصیه فروش با یک بها معین ثبت می نمایند و بعد از آن درست قبل از وصال ارزش به آن تراز، پیشنهاد خود را کنسل می نمایند. آنها این فعالیت را به دلیل حس از دست رفتن فرصت یا FOMO انجام می دهند. در واقع آنها می‌پندارند که قیمت زیاد بالاتر خواهد رفت.

ارزهای کد گذاری در معادلات ارزها و علی الخصوص ارزهایی که قیمت بازار کمی دارند، به نوسانات شدید دارای شهرت می باشند. برای مثال بها یک ارز قادر است در یک ساعت تا 100 درصد ارتقا یابد و یک ساعت سپس 115 درصد کاهش یابد. به همین علت اساسی است که سرمایه گذاران از خصوصیت Stop – losses استفاده نمایند و برای خودداری از ضرر و زیان بیش تر از حد، یک حد زیان را برای خود انتخاب کنند.

اشخاص آشنا و فعال در فضای رمز گذاری حتما اصطلاح bag holder را شنیده اند. این اصطلاح به خرید و فروش گرانی اشاره دارد که خرید یک ارز یگانه را انجام داده اند و بعد از افت چشمگیر قیمت آن ارز، دیگر کارکشته به فروش بودجه دیجیتال خود نیستند و متحمل ضرر قابل توجهی گردیده اند.

داشتن یک حد ضرروزیان شمارا در قبال این رخداد مراقبت می نماید. بیشتر خرید و فروش گران پیشنهاد می کنند که یک حد ضرروزیان حداکثر 2 تا 4 درصدی را کم تر از ارزش خرید خود در نظر داشته باشید. ذکر این نکته هم اهمیت دارد که بعضی از سرمایه گذاران بزرگ و دارندگان فراوان ارز به صورت عمدی بازار را به سوی زیر سوق می دهند تا سرمایه گذاران کوچکتر را ناچار نمایند شرایط های مبادلاتی خود را تغییر دهند.

سرمایه گذاران علاقه دارند تا سفارشات خرید و فروش خود را در حوالی تراز پایداری یک میزان دارایی تهیه نمایند. در زمان شکار سرمایه گذاران قسمتی از، نهنگ ها و سرمایه گذاران بزرگ با فشار بر بازار بها را به سمتی سوق می دهند که سفارشات حد ضرر و زیان متعددی در آن تراز ثبت شده و منجر تغییر و تحول شدید ارزش میزان دارایی می گردند. خرید و فروش گران می توانند با قرار دادن سفارشات فروش خود مقداری کم تر از تراز پایداری و حمایت از قربانی شدن در این فرایند، خود را نگهداری نمایند.

با اعتنا به ماهیت ناپایدار اکثر وقت ها ارزهای کدگذاری، بهتر است به جای نگه داشتن میزان دارایی های دیجیتال، حداکثر آن را در ضررهای زیر بفروشید و برای مبادله آن در روزهای دیگر مبادرت نمائید، چون ممکن است مثل اتفاقی که از دسامبر سال 2017 چهره داده است، بودجه کماکان به فرایند نزولی خود ادامه دهد.

 

معادلات ارزها در بازار بورسارزهای خود را در مکانی امن ذخیره نمائید

اکنون که در ارزهای رمز گذاری سپرده گذاری نموده اید، گام اصلی بعدی احتکار کردن ارزها در جایی امن است. نگه داشتن بیت کوین و هر ارز کد گذاری دیگری در صرافی منجر می شود که سرمایه شما در معرض خطر زیادی باشد. در صورت قابلیت و امکان و برای خودداری از ریسک هایی که متوجه صرافی ها است، بهتر است که از حفظ ارزهای خود، خصوصا مقادیر قابل توجه، در صرافی ها اجتناب فرمایید.

بخش اعظمی از سرمایه گذاران و دارندگان مقادیر بالای در معاملات ارزهای کد گذاری، از کیف پول های مشقت بار افزاری استفاده می نمایند که در آن‌ها کلیدهای سری تنها در اختیار صاحب کیف پول است و به آن دسترسی دارد. در آخر بایستی اعلام کرد که هر دو مورد امن تر از نگه داشتن ارز در یک صرافی است، چون احتمال هک و سرقت ارزهای شما مدام و سوای در لحاظ به چنگ آوردن امنیت صرافی، وجود خواهد داشت.

سپرده گذاری در ارزهای کد گذاری مشقت بار و پرمخاطره نیست. سرمایه گذاران می توانند به آسانی و مبادرت به تحقیق و طرح ریزی از گذشته، سپرده گذاری خود را انجام دهند. صرفا می بایست بدانند که گذشته از سپرده گذاری ضروری است حتما پژوهش ها خود را انجام دهند، چون مسئولیت بی واسطه سپرده گذاری با خود سرمایه گذار است.

 

updated on 2/23/2021

Reactions

0
0
0
0
0
0
Already reacted for this post.

واکنش ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *