سختی استخراج بیت کوین 9 درصد کاهش پیدا کرد

Please log in or register to like posts.
اخبار
iuvfwiu - دیجی نار

روز پنج شنبه شاهد تهیه و تنظیم مشقت استخراج بیت کوین بودیم و مشقت شبکه با روبه پایین شایان توجه به حدود ۱۳ تریلیون رسید .

به نقل از کوین دسک , در بلاک ۶۳۳ , ۰۲۴ که روز پنج‌شنبه استخراج شد , رنج استخراج شبکه با روبه پایین ۹ . ۲۹ درصدی به رقم ۱۳ . ۷ تریلیون رسید . این میزان از ماه ژانویه ( دی ۹۸ ) بی‌سابقه بوده است . کاهش رنج استخراج به دنبال تهیه و تنظیم مشقت شبکه صورت اعطا کرد .

داده‌های بخش پژوهش ها کوین دسک نشان می دهد که کاهش ۹ . ۲۹ درصدی اخیر , هشتمین کاهش مشقت بزرگ شبکه بیت کوین است . از طرف دیگر , این هشتمین توشه است که مشقت شبکه بیت کوین طی دو عصر تهیه و تنظیم ( یا این که بیشتر ) با کاهش همراه می شود .

پیش از تهیه و تنظیم رنج روز پنج شنبه , ۲۰ می هم ( ۳۱ اردیبهشت ماه ) شاهد تصحیح دیگری در شبکه بیت کوین بودیم که اولی تصحیح بعداز هاوینگ بود . طی این تصحیح , مشقت استخراج ۶ درصد کاهش یافت .

هاوینگ , رخدادی است که هر چهار سال یکبار حادثه میفتد و بعداز آن پاداش استخراج شبکه بیت کوین نصف می شود . در هاوینگ گذشته پاداش استخراج از ۱۲ . ۵ واحد به ۶ . ۲۵ واحد بیت کوین کاهش یافت . از سایر تاثیرات هاوینگ می‌توان به خروج دستگاه‌های قدیمی‌تر از شبکه و آن مدل از ماینرهایی که دستگاه‌هایشان کارآمدی حتمی را ندارد , اشاره نمود ; به عبارت دیگر می‌توان بیان کرد که استخراج بیت کوین بعداز هاوینگ به نسبتِ پیش از آن , ساده‌تر شده‌است .

برای ماینرهایی که به برق ارزان دسترسی دارا هستند یا این که تجهیزات‌شان به‌روز است , تهیه و تنظیم رنج اخیر تحت عنوان خبری عالی تلقی خواهد شد ; به این دلیل که فعلا استخراج بیت کوین نسبت به روزهای قبل آسان‌تر است .

نکته دیدنی اینجاست که هم‌زمان با کاهش مشقت , هش ریت یا این که توان پردازش شبکه بیت کوین طی هفته قبل با ارتقا روبه‌رو بوده است . تحویل دستگاه‌های تازه به ماینرها و همزمان‌شدن آن با فصل لبریز باران در چین را می‌توان از جمله عارضه ها این رخداد دانست .

بیت مین و میکرو بی‌تی ( MicroBT ) دو غول آفریننده امکانات ماینینگ در چین , از ما می ( اردیبهشت ماه ) ارسال و تحویل دستگاه‌های انت ماینر اس ۱۹ ( بیت مین ) و ام ۳۰ اس ( میکرو بی‌تی ) را آغاز کرده‌اند . طبق اطلاعاتی که به وسیله این شرکت‌ها و شرکت‌های توزیع‌کننده این امکانات اعلام شده‌است , گنجایش تحویل آن‌ها برای ماه‌های جولای ( تیر ) , آگوست ( مرداد ) و سپتامبر ( شهریور ) مالامال است .

از طرف دیگر , با آغاز فصل مالامال باران در چین , نیروی برق ارزان با قیمتی نزدیک به ۰ . ۰۳ دلار به ازای هر کیلووات ساعت در اختیار ماینرهایی است که در ایالت جنوب غربی چین عمل میکنند . با در لحاظ تصاحب کردن ارزش برق در چین و رنج شبکه بیت کوین , دستگاه‌های سابق مثل انت ماینر اس ۹ اس ( S9s ) هم سودآوری دارا‌هستند .

مشقت شبکه بیت کوین در ۲ , ۰۱۶ بلاک یا این که هر دو هفته یکبار ( تقریبی ) واقعه می‌ افتد . به واسطه تهیه و تنظیم مشقت شبکه بیت کوین , بازه زمانی دربین ایجاد هر بلاک , نزدیک به ۱۰ دقیقه باقی می ماند .

در صورتیکه که اشخاص بیشتری به استخراج بیت کوین روی بیاورند , هش ریت شبکه بیت کوین فراتر میرود و این فرمان موجب کاهش زمان قریه دقیقه‌ای میگردد . درین موقعیت , شبکه به صورت خودکار مشقت شبکه را تصحیح میکند و آن را بالا میبرد . در طرف مقابل , چنانچه ماینرهای بیشتری از شبکه بیرون شوند یا این که دستگاه‌های خویش را خاموش نمایند , هش ریت شبکه کاهش خواهد یافت و مسافت ایجاد هر بلاک بیشتر میشود . بعد از آن , شبکه رنج را کاهش خواهد اعطا کرد تا این زمان نزدیک به آبادی دقیقه باقی بماند .

داده‌های نو نشان میدهد که میانگین متحرک ۷ روزه در رابطه با هش ریت بیت کوین ۲۷ می ( ۷ خرداد ماه ) به رقم ۹۰ اگزاهش بر ثانیه رسید .

نمودار هش ریت شبکه بیت کوین
هش ریت شبکه بیت کوین
در آن زمان , هش ریت شبکه ۱۵ درصد کمتر از میانگین هش ریت تا پیش از ۲۰ می بود . در هفته‌های قبل ولی , شاهد رو به بالا اثبات در میزان نرخ هش بودیم و این دستور موجب شد تا این رقم به سطحی فراتر از ۱۰۰ اگزاهش بر ثانیه رسد .

ذکر این نکته هم دارای اهمیت است که از ۲۰ تا ۲۷ می , میانگین زمان ایجاد هر بلاک بیشتراز ۱۲ دقیقه بوده است که بیشتر از حد معمول آن است . از ۲۷ می تا به اینجا , با ارتقاء نرخ هش در شبکه بیت کوین , این زمان زمان به محدوده ۱۱ دقیقه وارداتی شده‌است .

Reactions

0
0
0
0
0
0
Already reacted for this post.

واکنش ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *