قیمت بیت کوین تا کجا رشد می‌کند؟

Please log in or register to like posts.
اخبار
bit coin 1 - دیجی نار

قیمت بیت کوین تا لحظه تنظیم این گزارش به حدود 26 هزار دلار، معادل بیش از 690 میلیون تومان رسیده؛ این قیمت نسبت به روز قبل کاهشی بوده است اما به طور کلی، ارتقا ناگهانی ارزش بیت‌کوین، توجه عده‌‌ای را به این بازار جلب نموده است.

با وجود این، سهیل نیکزاد، کارشناس بلاک‌چین و ارز رمز معتقد است اگر چه پیش‌بینی فرآیند بازار چندان ساده‌ای نیست ولی به نظر می رسد بیت‎ کوین روزهای نهایی رشد قیمتی خود را پشت سر می گذارد.

او به به تجارت‌نیوز می گوید: رشد قیمت بیت کوین تا زمانی پیش می رود که بازار به ارزش آن باور داشته باشد، ولی هر بازاری معمولا هنگامی که رشد ممتدی را تجربه کند، به نقطه تعادلی می رسد و سرمایه‌گذاران ترجیح می دهند بیشتر از این، دارایی خود را در آن نگه ندارند.

نیکزاد، تاکید می‌کند: در روزهای اخیر، اشخاصی با توجه به رشد ارزش بیت‌کوین شیفته آن شده‌اند و به بازار ورود پیدا کرده‌اند، اما به‌تدریج، از تعداد سرمایه‌گذاران جدید کاسته و قیمت‌ها ثابت می شود؛ در آن بازه، عده‌ای به فکر فروش بیت‌کوین‌های می‌افتند و از همان لحظه، بازار در جهت ریزشی اساسی حرکت می کند.

 

کمبود بیت ‌کوین، ارزش آن را ارتقا داد

این کارشناس بلاک‌چین، دلیل روید صعودی قیمت بیت کوین را در مقطع کنونی، کمیاب شدن این رمز ارز می‌داند؛ به دلیل آن که نرخ تولید بیت کوین هر چهار سال یکبار نصف می شود و در نتیجه؛ تعداد کمتری از این رمزارز، در اختیار متقاضیان قرار می‌گیرد.

اشاره وی به رویدادی با تیتر هاوینگ است که در اردیبهشت سال جاری رخ داد؛ این رویداد به معنای نصف ‌شدن پاداشی است که ماینرها در ازای تایید هر بلوک، در قالب بیت‌کوین اخذ می نمایند (دیجیاتو).

نیکزاد توضیح می دهد: تجربه دوره‌های قبل نشان می دهد که این کمیابی در ماه‌های بعد، اثر خود را در قالب رشد قیمت در بازار نشان می‌دهد؛ اما در ادامه قیمت بیت کوین تا حد منطقی و متعادلی ریزش می کند.

قیمت بیت کوین

 

قیمت بیت کوین در بازار

این کارشناس رمزارز می گوید: به نظر می رسد اکنون بازار بیت کوین در روزهای پایانی رشد قیمت خود باشد، اگر چه که امکان ارتقاء ارزش آن هم وجود دارد اما منطق حکم می کند، با توجه به رشد ناگهانی قیمت این رمز ارز، تا یک یا دو هفته دیگر به تدریج رفتار بازار آرام شود و امکان اصلاح و ریزش آن دور از ذهن نیست.

وی راجع به آینده بازار بیت‌کوین معتقد است: بر اساس این که تا چه حد این رمز ارز در زندگی روزمره و کسب و کار افراد نقش داشته باشد، پایه‌های قیمت متعادل آن ممکن است تغییر کند. بدین معنا که هر چقدر مردم، بیشتر این رمز ارز را بشناسند و از آن استفاده نمایند، ارزش آن بیشتر می شود.

 

خرید بیت کوین به عنوان سرمایه‌گذاری بلندمدت

نیکزاد می‌گوید، نمی‌تواند به اشخاص توصیه کند که در این بازه زمانی وارد بازار بیت کوین نشوند، ولی در مجموع به اشخاص معمولی که دانش تحلیل بازار را ندارند پیشنهاد می نماید، به خرید این رمز ارز به عنوان سرمایه‌گذاری بلندمدت نگاه کنند و در ادامه نوسان‌های لحظه‌ای در‌این بازار نباشند.

این متخصص بلاک‌چین می‌گوید: اشخاصی که دانش تحلیل تکنیکال دارند و می‌توانند از روش‌هایی برای نوسان‌گیری استفاده کنند، می توانند در چنین مقاطعی سود خوبی کسب کنند و البته، احتمال ضرر همین اشخاص هم وجود دارد.

Reactions

0
0
0
0
0
0
Already reacted for this post.

واکنش ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *