تویتر نشان می دهد که شاید هال فینی ساتوشی ناکاموتو نیست

Please log in or register to like posts.
اخبار
oiwjew - دیجی نار

مدارکی از توییت‌های ۱۰ سال پیش , هال فینی را از فهرست کسانی که ممکن است ساتوشی ناکاموتوی حقیقی وواقعی باشند , حذف مینماید . هال فینی , این دانشمند رایانه همراه فقیه , او‌لین شخصی بود که یک تراکنش بیت کوین را اخذ کرد .

به نقل از کوین تلگراف , توییتی از سال ۲۰۱۰ ممکن است مدرکی نشانه بر این باشد که هال فینی ساتوشی ناکاموتو نیست .

لازلو هانیک ( Laszlo Hanyecz ) که در سال ۲۰۱۰ همیاری قربت با ساتوشی ناکاموتو داشت , اخیراً طی مصاحبه‌ای اعلام نموده است ساتوشی هیچ شناخت با اکوسیستم مک نداشته است . وی اظهار کرد :

ساتوشی مکینتاش نداشت . وی نمی‌دانست چطور می بایست آن را برای مک بسازد .

در فیض , ساتوشی از هانیک خواست تا ورژن MacOS کلاینت بیت کوین را بسازد و هانیک هم در غایت این عمل را انجام بخشید .

با این وجود , یک توییت از سال ۲۰۱۰ از هال فینی به ما نشان میدهد که فینی و همسرش هر دو مالک مک‌ بوده‌اند . وی درین توییت متن بود :

اینجانب و همسرم هرگاه ورقه گوگل کلندر ( روزنگار گوگل ) را از روش مک گشوده می کنیم وارد رینگ بی‌پایانی از ری‌دایرکت‌ها می‌شویم . کاغذ حالت گوگل می گوید هیچ مشکلی نیست .

داده‌های توییتر نشان میدهد که احتمالاً هال فینی ساتوشی ناکاموتو نیست
توییت هال فینی در ۸ ژوئن ۲۰۱۰ ( ۱۸ خرداد ماه ۸۹ )
با این که این سند هنوز جای گفتگو دارد , البته این احتمال را که هال فینی ساتوشی ناکاموتو و یا این که جزء تیمی زیر این اسم مستعار بوده باشد تا حد متعددی کاهش میدهد . درهرصورت , به یکسری روش می‌توان این مغایرت را تعبیر و تفسیر کرد .

در حالتی‌که چند نفر آفریننده بیت کوین بوده باشند , ممکن است هانیک فقط با یک کدام از این اشخاص در رابطه بوده باشد . ممکن است شخصی که به‌دنبال گسترش کلاینت مک در آن زمان بوده کامپیوتر مک‌ نداشته است . توضیح احتمالی دیگر این است که ساتوشی بر این اعتقاد و باور بوده که به دلیل محدودبودن سهم بازار مک , ساخت کلاینت برای اکوسیستم مک حق تقدم اصلی‌اش نیست . براین اساس , وی تصمیم گرفت این عمل را به هانیک بسپارد تا خودش بتواند روی شغل های مهم‌تر و ضروری‌تر تمرکز داشته باشد .

با این وجود , در حالتی‌که به تعریف هانیک از ساتوشی برگردیم , این نظریه‌ها اندکی ناقص به لحاظ می‌رسند . هانیک این فرد یا این که مجموعه را شخصی فراوان کنترل‌گر و محافظه‌کار معرفی می کند که اعتماد چندانی به دیگرافراد نداشت و ترجیح می‌داد وظیفه های را خویش به‌تنهایی انجام دهد . در شرایطی‌که توسعه‌دهنده باتجربه‌ای نظیر هال فینی در مجموعه ساتوشی حضور می‌داشت که می‌توانست این وظیفه را به‌خوبی بر عهده بگیرد , چه لزومی داشت که ساتوشی توسعه و گسترش کلاینت مک را به شخصی دیگر بسپارد؟

علاوه بر این , توییت دارای شهرت هال فینی درباره‌ی فعال سازی ( استخراج ) بیت کوین هم این ایده را که هال فینی ساتوشی نیست , تقویت میکند .

Reactions

0
0
0
0
0
0
Already reacted for this post.

واکنش ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *